۴۴ ساعته شدن معلمان
صفحه اصلی اخبار ۴۴ ساعته شدن معلمان

۴۴ ساعته شدن معلمان

تمام وقت شدن معلمان در سند تحول؛ ۴۴ ساعت تدریس در هفته؟

به گزارش پرتال خبری سناد : «مهدی نوید ادهم» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره ی انتقاداتی که نسبت به ارتباط دانشگاه فرهنگیان با یونسکو وجود دارد گفت: دانشگاه فرهنگیان با مراوداتی که با یونسکو داشت، اجازه گرفت یک میز آموزش تربیت معلم به نمایندگی از یونسکو را در این دانشگاه راه اندازی کند.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد:  پس بررسی های مختلف از سوی یونسکو این اجازه راه اندازی یک میز به دانشگاه فرهنگیان داده شد. به نظرم یک فرصت خوب برای کشور است که با رعایت اصول و چهارچوب ها از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی افزود: تجربیات خود را در تربیت معلم که مبتنی بر سند تحول بنیادین خواهد بود به معلم های سایر کشورها ارایه می دهیم. باید مبادله تجربه کنیم و از سایر یافته های دیگران هم استفاده کنیم.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش  تصریح کرد: انتقادهایی که می شود این بحث ها را  از مسیر کارشناسی خود خارج کرده و ابهام بر انگیز شده است.

نوید ادهم با تاکید بر اینکه  ما عضو یونسکو هستیم و حق عضویت می دهیم گفت: این مصوبه مجلس شورای اسلامی است که در این مرکز علمی بین المللی عضو شویم و سالانه هم حق عضویت پرداخت کنیم.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش تاکید کرد: باید چکار کنیم، فقط باید پول بدهیم و کاری نکنیم یا باید از ظرفیت های آن استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مواجه فعالانه هوشمندانه استراتژیک ما باید باشد تصریح کرد: ایران نباید در یونسکو منفعل باشد و هر چه آنان بگویند گوش دهد باید هوشمندانه رفتار کنیم. باید بدانیم که با یک نظام سلطه رو به رو هستیم. اگر این هوشیاری باشد، نباید هراس داشته باشیم. همان میزان که آنان حرف دارند ما هم حرف داریم.

نوید ادهم با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی ایران عضو یونسکو شده است یاد آور شد: اگر مشکلی وجود دارد مجلس شورای اسلامی مصوبه دهد تا قطع همکاری کنیم و دیگر حق عضویت از بیت المال ندهیم.

آیا معلم باید 44 ساعت در هفته تدریس کند؟

۴۴ ساعت شدن معلم ها در سند تحول آمده است

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش همچنین درباره ی تمام وقت شدن معلم ها نیز گفت: حکم تمام وقت شدن معلم ها در سندتحول بنیادین آمده بود.

نوید ادهم با بیان اینکه طبق سند تحول بنیادین معلم باید ۴۴ ساعت در هفته کار کند تصریح کرد: ۴۴ ساعت در مدرسه حضور یابد، ۲۰  تا ۲۴ ساعت در سرکلاس باشد و مابقی ساعت ها را به بحث تربیتی و پژوهشی بپردازد.

وی افزود: اگر منابع مالی تامین شود و طرح معلم تمام وقت اجرا شود، ارزشیبای توصیفی و مشارکت معلم در فوق برنامه ها معنا پیدا می کند و معلم می تواند به دانش آموزان مشاوره و خدمات زیادی را ارایه دهد.

نوید ادهم گفت: در حال حاضر با مشکل مالی  رو به رو هستیم باید گام به گام پیش رویم و ساعت تدریس را به تدریج افزایش دهیم و به ازای آن  افزایش حقوق دهیم تا معلم مجبور به شغل دوم نباشد و همه در مدارس  حضور داشته باشند.

 

 

2 پاسخ به “۴۴ ساعته شدن معلمان”

  1. آقای نوید ادهم اگر نظر مقام معظم رهبری در رابطه با سند 2030 نبود، تا به حال آن را اجرا کرده بودی شما و امثال شما، آموزش و پرورش را به دست غربی ها می سپارید

  2. آقای کارشناس، یعنی معلم کمتراز44ساعت کار می کند حتماً آماده سازی درس،طرح سوال، تصحیح 40،50برگ و......ازنظر کارشناسان مثل شما کار محسوب نمی شود.مشکلات کنونی جامعه، کارشناسی امثال شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

ظلم و بی توجهی دولت به فرهنگیان

حمیدرضا حاجی بابایی در مجمع عالی بسیج گفت: معاون سازمان مدیریت و برنامه ریز...