تردید در اجرای رتبه بندی معلمان
صفحه اصلی اخبار تردید در اجرای رتبه بندی معلمان

تردید در اجرای رتبه بندی معلمان

اجرای طرح رتبه بندی معلمان از مهرماه غیرممکن شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سناد، جبار کوچکی‌نژاد درباره اجرای رتبه‌بندی معلمان از مهر ماه سال جاری بیان کرد: این سخنان که رتبه‌بندی از مهرماه اجرا خواهد شد، غیرکارشناسی است مگر پیشنهادی از سوی دولت به مجلس ارائه شده است؟!
وی افزود: سخنگوی دولت و سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده‌اند که رتبه‌بندی تا مهرماه اجرا خواهد شد، اما سؤال اینجاست مگر رتبه‌بندی از دولت برای بررسی به مجلس ارسال شده است؟ این موضوع هنوز در کمیسیون‌های تخصصی دولت در حال بررسی کارشناسی است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: حتی اگر کار بررسی رتبه‌بندی در‌ کمیسیون‌های تخصصی دولت به پایان رسد و به مجلس ارسال شود چندماه زمان نیاز دارد تا در کمیسیون آموزش بررسی و در صحن علنی مجلس تصویب شود.

 Implementation Teacher Ratings impossible from October


وی در پاسخ به سوال“ممکن است ضوابط رتبه‌بندی بدون ارائه به مجلس و تصویب آن از طریق خود دولت تعیین و اجرا شود”خاطرنشان کرد: طبق ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه، رتبه‌بندی باید به مجلس ارائه شود و در آنجا بررسی و تصویب شود، بخش‌هایی مانند شورای هماهنگی اقتصادی سه قوه به موضوعات مانند رتبه‌بندی وارد نمی‌شوند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: متأسفانه تمام وزرا و دولت‌ها درباره رتبه‌بندی وعده دادند و طی کردن پروسه آن قطعاً در طول دو ماه ممکن نیست، نگاه دولت‌ها به آموزش و پرورش شعاری شده و معلوم است که فقط می‌خواهند حرفی به فرهنگیان بزنند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

استعلام از نهادهای قانونی برای اعمال حقوق دانشجومعلمان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اعلام اینکه حقوق دان...