اضافه کار در احکام معلمان
صفحه اصلی اخبار اضافه کار در احکام معلمان

اضافه کار در احکام معلمان

واکنش بطحایی به اعتراض دانشجو معلمان به طرح معلم تمام وقت

سیدمحمد بطحایی در نشست با دانشجو معلمان اظهار کرد:‌ فضای باز دانشجویی یک ضرورت اجتناب ناپذیر دانشگاهی است. تربیت معلم یعنی آماده کردن افرادی که قرار است در فرایند یاددهی و یادگیری موثر باشند. وی افزود: معلمی که نگران از کمیته انضباطی و گزینش باشد شخصیت آزاداندیشی را نخواهد داشت و از رئیس دانشگاه  می‌خواهیم تا فضای باز گفتمانی که شروع شده است را توسعه دهد.

بطحایی با اشاره به اینکه تجزیه و تحلیل مسائل باید برگرفته از اطلاعات باشد و مطالبات معلمان باید با مطالعات بیشتری بیان شود، گفت: معلم تمام وقت یکی از مصادیقی است که در مطالبات دانشجویان خارج از محدوده سند تحول بنیادین بیان شد، در حالی که این چنین نیست. با تلاش و استدلال‌های فراوان در شورای اداری و حقوق و دستمزد استدلال آوردیم که 6 ساعت جز حکم معلم بیاید و حق التدریس نباشد که این امتیازی برای کارمندان است تا اضافه کار در حکم انها لحاظ شود، موضوعی که کاملا اختیاری است. از شما -دانشجو معلمان- درخواست دارم با اطلاعات کافی  درباره موضوعات، موضع‌گیری کرده و کار را دنبال کنید.

بطحایی در پاسخ به انتقاد دیگر دانشجو معلمان مبنی بر جبران کسری بودجه آموزش‌وپرورش از طریق برگزاری آزمون استخدامی عنوان کرد:‌ به هیچ عنوان از نظر چارچوب مالی چنین چیزی ممکن نیست و عدد حاصل از استخدام در برابر اعتبارات آموزش و پرورش، قطره‌ای در برابر دریاست.

سهم اعتبارات آموزش‌وپرورش از بودجه رو به تزاید است

وی بیان کرد: سهم اعتبارات آموزش و پرورش از بودجه کاهش نیافته بلکه رو به تزاید است البته سهم اعتبارات آموزش و پرورش با شیب کمی رو به افزایش است اما نظام بودجه ریزی آموزش و پرورش دچار اختلال جدی است زیرا پیش‌بینی بودجه بر اساس بودجه مصوب صورت می‌گیرد و بودجه مصوب همواره با کسری بسته می‌شود لذا در عملکرد با مشکل مواجه می‌شویم.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه سند تحول چشم انداز و نقشه راه حرکت آموزش و پرورش به سمت رشد و تعالی است، تصریح کرد: سند تحول در سال 90 به تصویب رسید و طی سال‌ها فراز و نشیب بسیاری داشت، البته نمی‌خواهم بگویم سندی بی عیب است اما به عنوان سندی استراتژیک یکی از ممتازترین سندهاست و کلی‌گویی و حرف‌هایی آسمانی نزده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

شیوه نامه ی چهاردهمین دوره ی جشنواره ی الگوهای تدریس برتر

بنابراعلام اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی اداره کل،شیوه نامه ی چهاردهمین ...