با دستور روحانی حقوق معلمان کم می شود
صفحه اصلی اخبار با دستور روحانی حقوق معلمان کم می شود

با دستور روحانی حقوق معلمان کم می شود

نقش روحانی در کم شدن حقوق معلمان

به گزارش پرتال خبری سناد، محمدرضا صباغیان بافقی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 11 دی) مجلس شورای اسلامی  در تذکر شفاهی به رئیس جمهور گفت: برای کم کردن هزینه ها به سراغ معلمان و فرهنگیان رفته اید، این موضوع که کاهش هزینه صورت بگیرد اتفاق خوبی است، اما اینکه در وهله نخست به سراغ فرهنگیانی که در تامین معیشت خود مانده اند، درست نیست. 

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگیان، تامین اجتماعی و مستمری بگیران در حالی که اکثریت جامعه را تشکیل می دهند، در تامین معیشت خود مانده و معترض هستند، افزود: آقای روحانی؛ چرا به سراغ افرادی که درآمدهای بالایی ندارند، نرفته اید؟ چرا برای کم کردن هزینه ها به سراغ برخی معاونان وزرا که هم اکنون در برخی وزارتخانه ها 20 تا 25 میلیون حقوق دریافت می کنند، نرفته اید؟ چرا به سراغ شرکت ملی نفت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت های تابعه نرفته اید؟ این موضوع نشان می دهد که آقای روحانی فاصله زیادی با مردم دارد و کسانی که مشاوران ایشان هستند، اجازه نمی دهند که رئیس جمهور متوجه اوضاع جامعه شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز یک معلم صورت خود را با سیلی سرخ می کند، ادامه داد متاسفانه رئیس جمهور خیلی راحت عنوان می کند حقوق معلمان کم شود که این یعنی معلم خرید خدمات که در درجه نخست باید نظارت اصلاح شود و باید دید در مدارس چه خبر است. 

صباغیان اظهار داشت: مدارس خرید خدمات بعضاً خانوادگی شده است و در یکی از مدارس از فردی که لیسانس غیرمرتبط داشته و تنها برادر یکی از مسئولان مدارس بوده به عنوان معلم ابتدایی استفاده شده است.

 وی با اشاره به ایراد گرفتن برخی به حقوق نمایندگان افزود: برخی از واعظان و مداحان بالای منبر رفته و از حقوق معلمان می گویند، لذا خود این مداحان و واعظان باید اعلام کنند که زمانی که یک منبر می روند، چه میزان پول دریافت می کنند؟ 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجری تلویزیون که به حق عنوان می کند که حقوق نمایندگان زیاد است، اعلام کند که برای اجرای یک برنامه چه میزان حقوق دریافت می کند؟ تصریح کرد: بنده جزو کسانی بودم که عنوان کردم نمایندگان حقوق بالایی دریافت می کنند اما باید به عنوان یک نماینده مطالبه کنم که دیگران نیز درخصوص حقوق خود شفاف سازی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

سومین آتش سوزی پیاپی مدرسه در سیستان وبلوچستان/ یک دانش آموز پسر طعمه حریق شد

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش گفت: صبح امروز در مدرسه حجت روستای پلگی سید...